Letná pohoda na zámku

Druhá júlová nedeľa bola i tento rok plná pohody a zábavy pre malých aj veľkých. No niesla sa najmä v duchu spolupatričnosti voči tým, ktorí potrebujú našu podporu a pomoc. Na úvod pre našich najmenších vystúpili skvelí Smejko a Tanculienka z divadla Maska. Vystúpenie ako vždy plné pesničiek a zábavy, ktoré roztancovalo malých divákov. Čo sa týka hudobného programu, posledné dva ročníky sme sa orientovali na začínajúce kapely. No tento rok sme sa rozhodli presedlať na hudbu, ktorá by zapasovala do prostredia smolenického zámku. A naším rozhodnutím bol jazz. Na našu veľkú radosť prijala pozvanie zahrať svoje skladby legenda slovenského jazzu – Peter Lipa so svojou kapelou. A tiež mladá krv v zosobnení Hanky Gregušovej. O ich vystúpeniach sa nedá hovoriť inak ako v superlatívoch. Každá skladba zaspievaná tak, akoby ste ju počuli z rádia. O profesionalite Petra Lipu svedčí aj to, že koncert odohral aj napriek zdravotným ťažkostiam. 

Hudobný program tradične sprevádzali aj sprievodné akcie pre deti aj dospelých. V handmade zóne predaj a ukážky doma vyrobených vecí. Opäť prišli členovia OZ Schatmansdorf z Častej s ukážkou lukostreľby. V zóne občerstvenia čakal účastníkov malé prekvapenie do horúceho dňa v podobe lahodnej zmrzliny z GioCaffe – Gelatoitaliano a fajnová kávička od FefeCafé. K tomu všetkému aj vynikajúca slovenská aj orientálna kuchyňa zo Srí Lanky. A pre maškrtníkov fantastické palacinky. 

Ale to najdôležitejšie sa udialo cez prestávku koncertu Petra Lipu. Vyvrcholením skvelej a vydarenej akcie bolo odovzdanie symbolických šekov, na ktorých bola suma vo výške tisíc eur pre malú Emku, ktorej sme prispeli spoločne s Asociáciou pomoci postihnutým Adeli na pobyt v rehabilitačnom centre Adeli v Piešťanoch. 

Za skvelú atmosféru by som rád poďakoval nášmu reklamnému partnerovi Prvej stavebnej sporiteľni aj sponzorom – Tatrabanke, TransMotocentru a Partner4you. V neposlednom rade patrí veľká vďaka za skvelú atmosféru aj príspevky na liečbu malej Emky všetkým zúčastneným. Tešíme sa na Vás aj v budúci rok!