Vidiek roztočil Smolenické kultúrne leto

Môj svet je vidiek, záhumienok, lesy, vôňa lúk… Tohtoročnú sériu podujatí Smolenického kultúrneho leta úspešne odštartoval fantastický Janko Kuric a jeho Vidiečania. Ich hity predstavovať netreba, ale to im na čare rozhodne nič neuberá. Skladby ako Vidiečan či Fajčenie škodí zdraviu si nachádzajú vďačné publikum medzi všetkými generáciami. A veru našli aj tentokrát!

Mnohých hostí, malých aj veľkých, otvorene roztancovali a telá im počas celého koncertu hrali do rytmu basgitary. Iní si s úsmevom a pohmkávaním zaspomínali na prvé rande so svojimi polovičkami. Lahodné a spoľahlivo melodické skladby v podaní frontmana Janka Kurica sú však v každom prípade pohladením pre dušu. A tiež zosobnením vôní a melódií, ktoré k životu na vidieku tak neodmysliteľne patria. 

Medzi hradbami Smolenického zámku sa však nevybláznili len hostia. Unikátnu zámockú atmosféru a vďačné publikum si vo veľkom užívali aj účinkujúci. Janko Kuric si do toho na všeobecné pobavenie aj podchvíľou zaglosoval. Naposledy ešte pri zostupovaní z pódia: „Nech žije Trnavský okres! Smolenice, Boleráz, Buková… aaa tak ďalej.“ Mávol pri tom rukou a vybral sa k hlúčiku fanúšikov čakajúcich na autogramy. 

Nedeľný podvečer na zámku by však v žiadnom prípade nebol kompletný bez skvelého vystúpenia mladej deväťčlennej skupiny Akustika. Do Smoleníc merali cestu až z Prešova. A rozhodne to stálo za to! Žáner vyhranený vôbec nemajú. Každý z nich má v sebe takpovediac inú hudbu. V každej ich piesni sa preto zlieva niekoľko hudobných štýlov – od reggae cez drum and bass, prvky slovenskej ľudovej hudby, hip-hopu, jazzu a späť k reggae. Takto na prečítanie to môže znieť trochu divoko. Výsledkom je však prekvapivo harmonická a hlavne pohodová vlna hudby, ktorú si okamžite stotožníte s ľahkosťou letného podvečera.

Tento konkrétny podvečer navodil tak skvelú atmosféru, že sa nám napokon ani nechcelo odchádzať. A za to všetko patrí vďaka našim skvelým vystupujúcim a rozhodne aj všetkým hosťom. Tešíme sa na vás aj na ďalších podujatiach 5. ročníka Smolenického kultúrneho leta!

Foto: Marián Šicko