Dračie dni 
na zámku

Rytieri, princezné a draci. Nič z toho v dobrej rozprávke nesmie chýbať! Nechajte sa vtiahnuť priamo do deja a prežite spolu s nami napínavé príbehy, ktoré sa rozhodne nezaobídu bez aktívnej účasti malých bojovníkov a víl. To všetko pod patronátom dobrého kráľa Marka Igondu. Na čarovný Smolenický zámok počas tohto unikátneho rodinného podujatia opäť raz priletí aj drak Vavrinec. No tentokrát si na pomoc privedie aj ďalších dračích kamarátov!

Spolu s príbehmi na vás čaká pestrá paleta nevšedných vôní, chutí a sprievodných aktivít, ktoré potešia malých aj veľkých. Tešiť sa môžete na dračie divadielko, dračie rozprávky, streľbu z luku či prehliadku zámku s výstupom na zámockú vežu. Stredoveký víkend v Smoleniciach bude počas celého programu sprevádzaný aj Zámockým jarmokom, kde svoje výrobky odprezentujú lokálni remeselníci a predajcovia. Kapacita zámockého nádvoria je obmedzená, miesto si však môžete poistiť zakúpením lístkov online.

Podujatie však nebude len o zábave a hudobných zážitkoch, ale aj o dobročinnosti. Na liečbu malej Emky Krajčírovej venujeme 2% z ceny každého predaného lístka. Na mieste sa tiež môžete tešiť na kreatívny kútik Nadácie AdeliPríďte sa zabaviť do Smoleníc a prispejte tým aj na dobrú vec!

Miesto a čas
Smolenický zámok
10. a 11. august 2019
od 10:00 do 17:00

Lístky
10 eur na deň pre deti aj dospelých
zdarma pre deti do jedného roka
lístky je možné kúpiť aj na mieste

Svojich zvieracích miláčikov prosím nechajte doma.
V areáli zámku platí zákaz vstupu so zvieratami.

Parkovanie a cesta na zámok

Aby ste cestou na Dračie dni nemuseli blúdiť v smolenických uličkách, pripravili sme pre vás bezplatné záchytné parkovisko pri hlavnej ceste. Nachádza sa hneď vedľa medovinárne Včelovina. Na mieste ho poľahky nájdete vďaka smerovým tabuliam. Cesta k zámku bude pre autá počas celého víkendu uzatvorená a v záujme zachovania plynulej dopravy neodporúčame odbáčať k uličkám pod zámkom. Využite prosím záchytné parkovisko. V sobotu budú v Smoleniciach aj ďalšie dopravné obmedzenia v súvislosti s miestnym jarmokom. Najplynulejšie trasy k Dračím dňom budú po ceste II/502 v smere od obce Trstín a v smere od obce Horné Orešany.
 
Zo záchytného parkoviska je to pešo zhruba 20 minút priamo na zámok. Dobrodružné povahy zaiste nájdu aj skratky cez les. Pre váš vlasný komfort však odporúčame využiť asfaltovú príjazdovú cestu označenú na priloženej mapke.

Obsah pre Vás pripravil tím Smolenického leta
© 2019