Hudba, jedlo a remeslá. Kultúrne leto pokračuje

Nedeľné slnečné popoludnie 12. júla sa nieslo v duchu pohody, zábavy, dobrého jedla a vynikajúcej atmosféry, ktorú dotváralo aj prostredie nádvoria smolenického zámku. Ako sme avizovali už začiatkom roka, rozhodli sme sa pokračovať v úspešnom koncepte Smolenického kultúrneho leta. V rámci neho sme už po druhýkrát spoločne s našim partnerom Rádio Bunker z Trnavy zorganizovali Nedeľný piknik na zámku. Pri jeho príprave sme sa rozhodli, že budeme pokračovať v duchu Burzy kníh, kde výťažok z akcie bol venovaný na dobročinné účely konkrétnemu dieťaťu. Nebolo tomu inak ani tentoraz a výťažok z akcie sme venovali zdravotne ťažko postihnutej Adelke Krajčírovej zo Sekúl na jej pobyt v rehabilitačnom centre Adeli v Piešťanoch. 

Tak ako minulý rok, i teraz sme pripravili skvelý program pre malých aj veľkých. Dievčatá z detského divadielka Nezábudka boli ako vždy fantastické, o čom svedčili rozžiarené oči malých divákov. Dospelý si mohli vychutnať koncerty štyroch kapiel – na úvod skvelé duo Kristíny Prekopovej a Andreja Urminského, nasledovali bluesoví machri Second Band a skvelú atmosféru vygradovala nová trnavská kapela Eufória. Na záver nám zahral aj minuloročný vystupujúci Graham Mark. 

Okrem skvelej hudby sme pripravili aj sprievodné akcie pre deti aj dospelých. V handmade zóne to bola burza kníh, predaj a ukážky doma vyrobených vecí a tohto roku aj milé prekvapenie, ktoré na zámocké nádvorie tematicky rozhodne patrí. Bola ním ukážka stredovekých remesiel, ktoré nám na naše pozvanie prišli predviesť členovia OZ Schatmansdorf z Častej. Keďže k pikniku neodmysliteľne patrí aj dobré jedlo, návštevníci sa mohli pohostiť vynikajúcimi jedlami sloven­skej aj orientálnej kuchyne zo Srí Lanky. Na maškrtníkov zas čakali fantastické palacinky. 

Vrcholom tejto vydarenej akcie bolo odovzdanie symbolických šekov pre malú Emku, na ktorých sa nakoniec podarilo vyčarovať sumu až 800 eur. Prispeli sme spoločne s Asociáciou pomoci postihnutým Adeli, ktorá organizovala zbierku prebiehajúcu počas celej akcie na pobyt v rehabilitačnom centre Adeli v Piešťanoch. Na záver by som rád poďakoval Prvej stavebnej sporiteľni – nášmu reklamnému partnerovi, sponzorom TransMotocentrum a Partner4you, riaditeľovi a zamestnancom Kongresového centra SAV Smolenice a všetkým,  ktorí prispeli k tomu, aby sa táto akcia mohla uskutočniť. V neposlednom rade ďakujeme všetkým, ktorí sa tejto akcie zúčastnili a prispeli okrem dobrej nálady aj na liečbu malej Emky. Tešíme sa na Vás aj v budúcom roku!